Чи пробували ви працювати стоячи/сидячи? За словами медиків, зміна положення не тільки корисніша, ніж весь час сидіти, але і частково замінює тренування.
Якщо чергувати положення тіла незвично, фахівці радять налаштувати оптимальний рівень висоти столу, щоб уникнути розвитку різних хвороб, інформує Ukr.Media.
У 2014 році дослідники з Каролінського університету (Стокгольм, Швеція) дійшли висновку, що час, проведений сидячи, може негативно впливати на тривалість життя. У статті, результати якої опубліковані в British Medical Journal, вони виявили зв'язок між сидячим способом життя і довжиною теломер – кінцевими ділянками хромосом, які захищають організм від старіння: чим більше людина рухається, тим вони довші. Однак не завжди є можливість для заняття спортом в офісі або під час навчання. За словами професора Май-Ліс Хелленіус (Mai-Lis Hellenius), розминку можна замінити звичайним стоянням.
«У багатьох країнах люди все більше займаються спортом, при цьому багато часу проводять сидячи. Зростає занепокоєння тим, що не тільки мала кількість фізичних тренувань, але, ймовірно, і сидячий спосіб життя – нова загроза здоров'ю сучасних людей. Ми припускаємо, що скорочення годин «сидячого положення» може бути не менш важливим, ніж часте заняття спортом», – зазначає вчений.
Якщо можливості частіше займатися спортом немає, а сидяча робота приносить дискомфорт, варто задуматися про роботу стоячи/сидячи. Так вчиняли Ернест Хемінгуей і Володимир Набоков. Подібна практика застосовується і в багатьох західних компаніях: у офісного працівника є можливість регулювати висоту робочого місця, для цього роботодавці спеціально закуповують столи, які змінюють висоту.
Меблі, що оточують нас, мають велике значення: від її якості залежить продуктивність нашої роботи і збереження здоров'я. Особливо це важливо там, де людина проводить більшу частину дня: на роботі або в школі. Враховуючи поради фахівців та досвід провідних організацій регульовані письмові столи – ідеальне рішення цієї проблеми.
Серед них виділяють чотири типи:
1) механічне регулювання на гвинтах;
2) налаштування висоти за допомогою ручки;
3) регулювання висоти за допомогою газового ліфта;
4) столи з електричним мотором, які досягають обраної висоти за допомогою натиснення однієї кнопки.
Моделі з електроприводом налаштовуються за допомогою зручного пульта управління. Вони можуть бути з однією, двома або трьома опорами, з коліщатками, можуть кріпитися до стіни. Є моделі, спеціально створені для людей з обмеженими можливостями в інвалідному візку.
Зробіть своє робоче місце ергономічним і збільшуйте ефективність, підтримуючи і навіть зміцнюючи своє здоров'я!
Джерело: ukr.media