Ожиріння, цукровий діабет і підвищений холестерин – все це може виявитися наслідком недосипання.
Коли у людей не відрегульований час сну і пробудження, їх здоров'я виявляється під загрозою, — така думка фахівців з американського Національного інституту серця, легенів і крові, інформує Ukr.Media.
«Попередні дослідження в цій області вивчали вплив недосипу на організм. Ми вирішили розглянути ефект від відсутності постійного часу відходу до сну і пробудження, а також від різної тривалості нічного сну», — наводиться думка фахівців.
Вчені вважають, що відсутність чіткого графіка сну негативно впливає на обмін речовин і сприяє збільшенню ризику розвитку цукрового діабету і гіпертонії, зростанню вмісту холестерину в організмі і набору зайвої ваги. Цей висновок був зроблений фахівцями після проведеного експерименту, в якому брали участь понад 2000 чоловік у віці від 45 до 84 років, за якими вони спостерігали протягом шести років. Учених цікавило, як взаємодіють у людей їх режим сну-неспання і порушення в обміні речовин.
Спостереження показало, що учасники, у яких не було стійких графіків сну, були схильні до виникнення метаболічних розладів. У них, зокрема, спостерігалися схильність до ожиріння і депресії. Водночас у людей, які лягали спати і прокидались в один і той же час і мали усталену тривалість нічного сну, подібних проблем зі здоров'ям не було.
У результаті автори проекту констатували, що «підтримка чіткого графіка сну позитивно впливає на обмін речовин, а невідповідність у режимі сну на одну годину підвищує ризик розвитку метаболічних порушень на 27 відсотків».
Джерело: ukr.media