Суперечки на цю тему тривають і досі.
Нефролог розповіла про допустиму норму яєць. Раніше медики рекомендували з'їдати два яйця щодня, але пізніше наукові дослідження показали, що це забагато і несе шкоду для серцево-судинної системи, інформує Ukr.Media.
Згідно з новими рекомендаціями ВООЗ, середньостатистичній людині можна з'їдати не більше двох-трьох яєць на тиждень. Про це розповіла дієтолог, нефролог (нефрологія — область медицини, що вивчає хвороби нирок) Анна Коробкіна.
"Суперечка триває. ВООЗ рекомендує два-три яйця на тиждень. У яйці міститься 215 міліграм холестерину при добовій нормі 300 міліграмів. Перевищувати цю дозу не рекомендується. Але в яйцях ще містяться фосфоліпіди, які здатні знижувати кількість холестерину в крові. Таким чином, вони компенсують зайвий холестерин", — розповіла Анна Коробкіна.
Якщо у людини немає проблем зі здоров'ям, то, навіть з'ївши на сніданок два яйця, вона може протягом дня не обмежувати себе в холестеринних продуктах — м'ясі, сирі, рибі. На думку експертки, не варто занадто ускладнювати собі життя підрахунками.
За словами Коробкіної, здорова людина може навіть відступити від рекомендації ВООЗ і збільшити кількість яєць.
"Я вважаю, якщо у людини немає порушень ліпідного обміну, то, в принципі, можна і не дотримуватися правила про два-три яйця в тиждень. Можна збільшити їх кількість до чотирьох-п'яти", — додала дієтолог.
Однак, слідувати цій рекомендації слід, якщо у людини немає проблем з ліпідним обміном. Помилка — вважати, що така проблема існує тільки у повних людей. Іноді цим страждають і худорляві. Щоб точно дізнатися свій статус, необхідно здати аналізи.
"Якщо людина здала ліпідний профіль, і у неї підвищений загальний холестерин за рахунок лікопідів низької щільності — поганого холестерину, тоді варто задуматися про дотримання дієти зі зниженою кількістю холестерину", — пояснила експерт.
"Замінювати курячі яйця перепелиними — не вихід, оскільки в них міститься навіть більше холестерину", — зазначила лікар-дієтолог.
Яйця — це цінний продукт, особливо для зростаючого організму. Крім білка, там міститься велика кількість жиророзчинних вітамінів A, D, Е, фолієва кислота, холін, залізо, кальцій, фосфор, які необхідні для здоров'я нашої нервової системи, головного мозку. Літнім людям яйця теж корисні для профілактики когнітивних порушень.
Фахівець зазначила, що яєчний білок дуже легко засвоюється — краще, ніж білок з м'яса і риби, але тут важлива термічна обробка, при якій не лише знищуються хвороботворні організми в яйцях, але і білок стає легким для засвоєння.
Свої особливості вживання яєць існують у спортсменів. Наприклад, вони можуть з'їсти і п'ять білків за один прийом їжі.
"Оскільки в них високобілкове харчування і вони вважають, що їм потрібно ростити м'язи за рахунок білка, це може призвести до гіперфільтрації нирок. При надмірному споживанні білка нирки змушені брати продукти розпаду білка на себе і їх виводити", — розповіла нефролог.
Раніше лікар-дієтолог, кандидат медичних наук Дар'я Русакова розповіла, що вівсяна каша більше не є підходящим сніданком для сучасної людини. Перше приймання їжі найкраще робити білковим. У цьому випадку варені яйця або омлет з овочами — хороший варіант сніданку, який забезпечить організм всім необхідним, а також дасть відчуття ситості на довгий час.
Джерело: ukr.media