Ватяні палички можуть завдати більше шкоди, ніж користі.
Медики і вчені сходяться у думці, що використання вушних паличок може бути небезпечним для людини, інформує Ukr.Media.
Здавалося б, що нового може бути у звичці користуватися ватяними паличками? Більшість людей щодня, озброївшись ватяною паличкою, обережно чистять вушну раковину і слуховий прохід. Але багаторічні наукові дослідження показали, що саме цього робити й не треба! Та й взагалі користуватися ватяними паличками не варто. Допитливі сучасники і невтомні вчені-дослідники вважають, що ключем до науки є знак питання, саме тому невпинно піддають сумнівам багаторічні догми і традиції. Завдяки такій допитливості розуму вони успішно довели, що пластикові ватяні палички — не найкращий винахід людства.
Ватяні палички шкодять вухам
Саме нечищеними вухами і наявністю сірки у слуховому проході раніше пояснювалися погіршення слуху, неприємний запах та інше. У зв'язку з цим існує фраза "Вуха чистити треба!", якщо співрозмовник, не розчувши сказане, перепитує: "Що-що?"
А раніше, через брак у виробництві ватяних вушних паличок, турботливі матусі обходилися підручними засобами. Намотавши на сірник звичайну вату, вони з тією ж ретельністю чистили вуха своїм нащадкам і домочадцям. Тоді чому ж багаторічна традиція чистити вуха, засунувши у вухо вельми небезпечний предмет, піддалася жорсткій критиці? Причин для цього є декілька.
Чому не можна чистити вуха ватяними паличками
Після таких приголомшливих відкриттів вчених постає закономірне питання: а як тоді видаляти сірку з вух? Відповідь одна — ніяк! Її не потрібно видаляти. Якщо ж ви сумніваєтеся у тому, чи чисті ваші вуха, чи немає у слуховому проході сірчаних пробок або вас турбують дивні відчуття у вухах, єдиним правильним рішенням буде звернутися за консультацією до фахівця. Для щоденної гігієни цілком достатньо протирання шкіри вушної раковини ватяним тампоном або навіть просто пальцем.
Джерело: ukr.media