Попередження для батьків!
Відвідування ігрового майданчика або парку атракціонів люблять і діти, і батьки. Перші можуть вдосталь награтись і дати вихід своїй енергії, другі — або приєднуються до веселощів, або отримують можливість трохи відпочити, спостерігаючи за своїми чадами, інформує Ukr.Media.
Мами і тата намагаються стежити за тим, щоб діти випадково не травмувалися. Але не завжди дорослі віддають собі звіт в тому, де саме може критися небезпека. Подібним попередженням поділилася Ребекка Джордан. Її син дуже любив каруселі. Хлопчик просив розкручувати його з максимально можливою швидкістю і при цьому відхиляв голову назад.
Одного разу після такого катання він поскаржився мамі на проблеми з диханням, «біль в мозку» і в підсумку втратив свідомість. Хлопчика розкручували так довго і швидко, що під впливом відцентрової сили кров ринула в область голови, залишивши на маківці досить значний синець.
На щастя, медичний огляд не виявив серйозних ушкоджень, хлопчик швидко йшов на поправку. Ребекка ж поділилася їх досвідом у Facebook, закликаючи батьків не забороняти дітям кататися, а контролювати час і швидкість обертання щоб уникнути повторення ситуації її сина.
До речі, подібні пошкодження можна отримати не лише на каруселі. Аналогічні травми також спостерігаються у малюків (переважно, немовлят), постраждалих від синдрому трясіння немовлят. Особливо корисною ця інформація може бути для тих, чиї діти чи онуки відвідують садочки чи залишаються під опікою нянь. Важливо пам'ятати, що це — одна з форм жорстокого поводження.
У немовлят м'язи шиї ще занадто слабкі, щоб утримувати в нормальному положенні непропорційно велику голову. Якщо дитину сильно струснути кілька або навіть один раз, це може призвести до незворотних ушкоджень і навіть смерті головного мозку через припливу занадто великої кількості крові.
Симптомами цього стану є:
- сонливість;
- дратівливість;
- знижена здатність до концентрації;
- наявність синців в ділянці голови;
- зниження апетиту;
- розширення зіниць;
- змінений стан свідомості;
- блювання;
- судоми;
- проблеми з диханням, зокрема, його поверховість;
- травми живота і області грудної клітини;
- напруженість в області тім'ячка;
- занадто низький кров'яний тиск;
- неприродний вигин спини, часто супроводжується тим, що голівка дитини відкинута назад.
Наслідками такого неадекватного струшування бувають:
- субдуральні гематоми (скупчення рідини в просторі між мозком і мозковою оболонкою);
- внутрішній крововилив в область голови або очей;
- безпосередня травма самого мозку, або сірої речовини;
- розриви нервових гілок;
- втрата зору та / або слуху;
- церебральний та інші види паралічу;
- переломи черепа (підстави), хребта, ключиць.
Дитячий організм дуже крихкий, щоб витримувати такі навантаження, тому результат часто буває летальним. Симптоми синдрому трясіння немовляти проявляються зазвичай відразу після травмування і досягають свого піку через 4-6 годин. Щось подібне сталося і з сином героїні нашої історії, хоча ні трясіння, ні удару в область голови як таких не було. Тим не менше ми закликаємо вас взяти до уваги досвід Ребеки Джордан і ретельно стежити за тим, що діти роблять на ігрових майданчиках.
Джерело: ukr.media