Глисти: цікаві факти © depositphotos.com
Глисти, а по науковому, гельмінти це черв’яки-паразити, які живуть в організмі людей і тварин. Більш того, ці паразити можуть вразити навіть рослини. Існує ще багато важливих фактів про глисти, про що ми тобі і розповімо.
Оскільки одним з основних видів глистів заражена кожна друга людина на планеті, варто дізнатися про них більше. tochka.net зібрала цікаві факти про глистів, які допоможуть тобі бути здоровою.
Цікаві факти про глисти
Живі організми для гельмінтів – не просто будинок і транспорт, а й своєрідна годівниця. Гельмінти повільно поїдають організм зсередини і п’ють кров. За добу паразити (якщо їх багато в організмі) можуть випивати до півлітра крові.
Роблять вони це для того, щоб зберегти свої види. Хоча все жарти про розмноження пов’язані з кроликами, цим вухатим можна тільки повчитися у глистів процесу постійного розмноження.
Секрет такого швидкісного розмноження гельмінтів в тому, що більшість з них гермафродити. Правда, різностатеві черв’яки також зустрічаються. Наприклад, одна самка аскариди здатна відкласти майже 240000 яєць за добу.
Найдовші черв’яки-паразити, які живуть в людському організмі, досягають 15 метрів в довжину, а це – висота чотириповерхового будинку. Найдовшим паразитом вважається лентець широкий, а бичачий ціп’як досягає 10 метрів в довжину. Свинячий ціп’як трохи менше – цей паразит може вирости до 5 метрів.
Зараження черв’яками-паразитами найчастіше відбуваються в сільській місцевості, коли людина дозволяє собі з’їсти овочі і фрукти прямо з грядки або куща, а також знаходиться в тісному контакті з домашньою худобою, яка поїдає на пасовищі забруднену траву.
Так, деякі люди в гонитві за стрункістю, спеціально ковтали яйця глистів і навіть худнули. Але відбувалося це не через “магію”, а через отруєння організму продуктами життєдіяльності хробака.
Наприклад, личинки шистосом, які живуть у водоймах Африки, атакують людей, які заходять в воду. Щоб потрапити в організм, паразити “прогризають” дорогу через шкіру і слизові. В наслідок цього в піхві можуть утворитися виразки, які відкривають шлях статевих інфекцій та ВІЛ.
Як зрозуміти, що в організмі людини з’явилися глисти?
Глисти: цікаві факти © depositphotos.com
Ось симптоми, при появі яких варто звернутися до лікаря:
- нездужання і слабкість,
- алергія,
- зміни в апетиті,
- нудота, блювота без отруєння,
- болі в животі,
- діарея або запори,
- зниження маси тіла, навіть при гарному апетиті,
- проблеми зі сном,
- запалення або збільшення лімфовузлів,
- підвищення температури без причини,
- біль в м’язах і суглобах,
- хропіння або скрегіт зубами уві сні.
А ось самі явні ознаки появи черв’яків-паразитів – глисти в калі і свербіж в області анального отвору.
До речі, ми склали список продуктів, які викликають газоутворення і здуття.
Джерело: lady.tochka.net