Діабетикам потрібно розвинути у себе кілька важливих звичок.
Діабет — це захворювання, яке істотно впливає на якість життя, а також на його тривалість. Якщо вам поставили цей діагноз, вам якомога швидше варто оволодіти деякими навичками, інформує Ukr.Media.
Якщо у вас діагностовано діабет другого типу, ви напевно знаєте про необхідність контролю ваги, підрахунку кількості вуглеводів і відмови від вживання цукру. Але якщо ви хочете захистити своє здоров'я та навіть життя ще краще, вам варто завести ще кілька корисних звичок — вони допоможуть не лише знизити ризик небезпечних ускладнень, але й покращити якість життя.
Робити щеплення від грипу
Інфекційні захворювання особливо небезпечні для людей з діагностованим діабетом другого типу: грип може призвести до серйозного стрибка рівня цукру у крові. Крім того, у людей з діабетом ризик ускладнень після грипу набагато вищий, ніж у людей, у яких немає цього захворювання. Тому варто щороку робити щеплення від грипу, а також дотримуватися заходів профілактики у сезон підвищеної активності вірусних захворювань.
Перевіряти зір щороку
Діабет — основна причина сліпоти у дорослих, але можна запобігти порушенням зору, якщо щорічно звертатися до офтальмолога для комплексної перевірки зору та стану здоров'я очей. Діабет підвищує ризик розвитку набряку жовтої плями (накопичення рідини у макулі, невеликій області у сітківці), катаракти (помутніння кришталика) і глаукоми (захворювання, що вражає зоровий нерв у оці). Усі ці захворювання можна виявити на ранній стадії, якщо регулярно звертатися до офтальмолога.
Займатися спортом
Один з найбільш ефективних способів регулювання рівня цукру у крові, у тому числі за наявності діабету — це регулярні фізичні вправи. Лікарі рекомендують не менше 30 хвилин на день присвячувати аеробним навантаженням — наприклад, прогулянці, плаванню або бігу. На додаток до регулярних аеробних тренувань лікарі також радять двічі на тиждень займатися силовими вправами.
Їсти більше клітковини
Люди з діабетом, які отримували 50 грамів клітковини на день, у підсумку краще контролювали рівень цукру у крові і рідше зіштовхувалися з його підвищенням. Клітковина допомагає нам довше зберігати відчуття насичення, а також уповільнює засвоєння вуглеводів.
Стежити за здоров'ям нирок
Якщо рівень цукру перевищує норму протягом тривалого часу, це створює додаткове навантаження на нирки. Через більш інтенсивну роботу нирки активно синтезують специфічний білок, що підвищує ризик розвитку ниркової недостатності. Тому, якщо у вас діагностовано діабет другого типу, хоча б раз на рік робіть скринінг на оцінку швидкості клубочкової фільтрації (рШКФ) та альбуміну у сечі. Крім того, важливо контролювати рівень артеріального тиску, який також зазвичай підвищується у хворих на діабет.
Стежити за терміном придатності інсуліну
Інсулін з вичерпаним терміном придатності або таким, що добігає кінця, є менш ефективним, і його використання може поставити ваше здоров'я під серйозну загрозу. Звертайте увагу не лише на термін придатності препарату, але і на термін придатності інсуліну у відкритій упаковці та у жодному разі не використовуйте гормон після його закінчення.
Стежити за своїми ногами
У 15 % людей з діагностованим діабетом другого типу розвиваються діабетичні виразки на стопах. На жаль, за наявності діабету чутливість стоп зменшується, через що пацієнти іноді не помічають мозолів або виразок, які утворилися. Регулярно проходьте огляд в ортопеда, не ходіть босоніж, підбирайте зручне взуття, щоб зменшити ризик порізів і подряпин.
Джерело: ukr.media