Сумніви з приводу вагітності і пологів обговорюйте з лікарем. Не слухайте міфи, поширені в інтернеті недосвідченими людьми.
Вагітність і поява дітей для багатьох сімей є дуже бажаним моментом. Але навколо цих процесів існує безліч міфів — розберемо п'ять найпопулярніших, інформує Ukr.Media.
Після 25-ти вже пізно вагітніти і народжувати
Терміни, коли "годинник вже відтікав", людьми без спеціальної освіти називаються різні. Але професіонали враховують багато індивідуальних чинників. Так, є середній вік жінки, оптимальний для пологів, зазвичай лікарі називають цифру в 35 років. Але при міцному організмі і доброму здоров'ї цей показник цілком зсувається ближче до 40, і за 40 років. Все залежить від конкретної жінки і її партнера. Це не означає, що лікарі радять сидіти і чекати — кожна сім'я повинна орієнтуватися на стан здоров'я та на особисту готовність до дітей. А при наявності труднощів із зачаттям варто звернутися до лікаря, позбутися від більшості з них цілком можливо.
Безпліддя — це вина самих людей
Якщо детальніше почитати про лікування безпліддя, то стане ясно: причин, що викликають цю проблему, маса. Більшість факторів не пов'язані з абортами або неправильним способом життя. Є ситуації, коли люди займаються спортом, правильно харчуються, стежать за здоров'ям, але з зачаттям дитини все одно є складнощі. Є і хороша новина: лікарі допомагають це виправити.
Безпліддя — це жіноча тема
Ще один міф пов'язаний з тим, що якщо пара не може завагітніти, то справа в жінці. Лікарі вже давно спростували цю думку і надали цілком конкретні цифри. У 45% випадків проблема знаходиться на стороні чоловіка, а ще 15% вона обопільна, оскільки пов'язана з несумісністю партнерів. На суто жіночі причини залишається 40%, так що статистично труднощів із зачаттям у жінок навіть трохи менше, а обстеження вимагають обоє батьків.
Вагітність пов'язана з безліччю обмежень
Заведено думати, що вагітна жінка повинна відмовитися від спорту, інтиму, умовно шкідливого харчування, кави і багатьох інших радощів життя. Іноді вагітним дають такі рекомендації, але індивідуально. Якщо процес протікає без побоювань з боку лікарів, майбутня мама практично до останнього веде звичний спосіб життя. Винятком є шкідливі звички і, звичайно, надмірна активність.
Майбутній мамі потрібно їсти за двох, а набране піде при пологах
Дуже небезпечний міф пов'язаний з тим, що вагітним нібито потрібно багато їсти. Насправді при виношуванні дитини важливо контролювати вагу і не перевищувати норми, рекомендовані лікарем. Чим більше зайвої ваги, тим складніший і процес виношування і пологи. А зайві кілограми, якщо вони припадають не на дитину, а на жир, точно не "розсмокчуться". І протягом перших років в декреті їх навіть складніше скидати.
Джерело: ukr.media