Доцільність використання масок і як їх правильно носити © depositphotos.com
У спеціальній рубриці програми “Вікна-новини” на СТБ екс-міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька продовжує розповідати про коронавірус, а також ділитися рекомендаціями. У черговому сюжеті – докладніше про режим носіння масок, доцільності їх використання, а також – як правильно одягати і носити засіб захисту (медичні маски для обличчя).
Маски зараз в дефіциті. Тому ВООЗ підкреслює: через цей дефіцит найбільше засоби захисту необхідні хворим і медикам.
Зоряна Скалецька зазначає, що в останні дні в Києві вона бачила дуже дивні приклади використання масок:
Зокрема спостерігала, як один чоловік курив сигарету, знявши маску з одного вуха. А в іншого – маска була натягнута на окуляри, які він час від часу поправляв руками. Бачила, як дві подружки в парку купили каву, зняли маски, “покофєйнічалі” і знову їх наділи. Це неправильні приклади носіння масок. Таким чином люди завдають собі більше шкоди, ніж користі. Оскільки маска, як сито, збирає багато небезпечних вірусів та інфекцій на собі. У ВООЗ, в зв’язку з поширенням коронавірусу, дають рекомендації про доцільність використання масок. Через дефіцит цих засобів захисту відзначають: маски потрібні тим, хто захворів, і тим, хто за ними доглядає – медичним працівникам і близьким. Тому закликають використовувати маски тільки в абсолютно конкретних ситуаціях.
У свою чергу, консультант головного офісу ВООЗ Крістін Франсіс пояснює:
Якщо ви кашляєте, у вас підвищена температура або утруднене дихання, надіньте маску і зверніться за медичною допомогою. Якщо у вас відсутні такі симптоми, немає необхідності носити маску, адже не доведено, що вона захищає здорову людину. Однак, якщо ви здорові, але доглядаєте за людиною, яка може бути інфікована новим коронавірусом, вам потрібно надіти маску.
Якщо необхідність носити маску дійсно є, ВООЗ дає рекомендації, як це правильно робити:
Доцільність використання масок і як їх правильно носити © depositphotos.com
На цьому наполягає і екс-міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Вона зазначає, що прості медичні маски – одноразові. Їх не можна прати, сушити – що б вам не говорили в кумедних відео, які поширюються в соцмережах. ВООЗ попереджає, що маски не рятують від зараження коронавірусом, але кожен з нас може внести свій вклад в боротьбу з пандемією, дотримуючись правил. Зараз зусилля більшості країн спрямовані на те, щоб обмежити кількість контактів і уповільнити поширення COVID-19.
У фокусі – захист літніх людей, які є найбільш вразливою до вірусу категорією. Наприклад, в моєму будинку сусіди пропонують купувати пенсіонерам продукти та інші необхідні речі, залишаючи пакети під дверима. Так ми зможемо дотримуватися карантину і подбати про тих, хто цього найбільше потребує. Поговоріть зі своїми близькими, друзями, сусідами, запитаєте, чим ви можете допомогти, і попросіть про допомогу, якщо ви її потребуєте. Психологічна підтримка важлива в такий час. Ми, українці, за останні роки демонстрували дивовижну здатність до самоорганізації та підтримки. Тому дбайте про себе, піклуйтеся один про одного, дотримуйтесь рекомендацій фахівців. Так разом з усім світом ми подолаємо цю пандемію. Мийте руки, зберігайте спокій і будьте здорові каже Скалецька.
Дізнайтеся ще більше корисної інформації у програмі “Вікна-новини” на СТБ з понеділка по п’ятницю о 17:30 та 22:00.
[poll] 4722[/poll]
Раніше ми писали про те, що в Київській області введено режим надзвичайної ситуації.
Джерело: lady.tochka.net