Ягоди годжі – один з найвідоміших суперфудів XXI століття. Їм приписують чудодійні властивості, примудряються лікувати “всі хвороби”, вважають, що вони сприяють довголіттю. tochka.net зібрала всю інформацію про ягоди годжі. Дізнайся про їх корисні властивості, як приймати ягоди годжі, чи дійсно ягоди годжі допомагають при схудненні.
Які бувають ягоди годжі, де ростуть
Ягоди годжі – це червоні довгасті ягоди, які вперше знайшли в Гімалаях тибетські монахи. Іноді ягоди годжі називають китайським барбарисом, китайською дерезою, вовчою ягодою, дерезою берберів. Вживають ягоди годжі тільки (!) в сушеному вигляді, оскільки свіжі ягоди отруйні.
Сьогодні годжі вирощують в китайських провінціях Нінся, Ганьсу, Хебей, Монголії та Туркменістані. Ягоди годжі ростуть там, де холодний і сухий клімат, там де не приживаються злакові або овочеві культури, вони дають хороший урожай. Кілька років тому стало відомо про те, що ягоди годжі вирощують в Херсонській області та експортують суперфуд в Європу.
Користь ягід годжі, склад суперфуду
Хімічний склад ягід годжі вражає – великий вміст цинку, йоду, селену, заліза, кальцію, фосфору, калію, германію, магнію, міді та кобальту. Високий вміст в ягодах годжі вітаміну С, а саме 2500 мг на 100 гр, каротиноїдів, флавоноїдів, антиоксидантів.
Корисні властивості ягід годжі:
Нормалізація обміну речовин, сприяють схудненню завдяки високому вмісту вітамінів групи В: В1, В2, В6, В9, лінолевої кислоти і поліпшенню функцій травлення. Годжі здатні виводити з організму зайву рідину.
Зміцнення імунітету, активація захисних функцій організму відбувається завдяки полісахаридам, які сприяють збалансованому функціонуванню клітин в організмі.
Активізується протизапальна ензимна система SOD, завдяки чому покращується загальна опірність організму.
Допомагають боротися зі стресом і депресією.
Покращують стан шкіри, адже в складі присутній великий відсоток вітаміну Е.
Сприятливо впливають на здоров’я очей (вітамін А).
Зниження рівня цукру в крові, попереджають появу і розвиток діабету.
Підвищення гемоглобіну, зниження холестерину завдяки наявності в складі бета-стиролу.
Перешкоджають утворенню ракових пухлин, оскільки в складі присутній антираковий мінерал германій.
Захист клітин від передчасного старіння завдяки антиоксидантним властивостям.
Поліпшення всіх фаз сну, ефективна боротьба з безсонням.
Підвищення рівня тестостерону в крові, нормалізація гормонального фону.
Поліпшення пам’яті завдяки вмісту бетаїну, який згодом перетвориться в колін.
Вище ми описали, в чому користь ягід годжі. Виходячи з цього можна зробити висновки, що годжі корисні для зміцнення імунітету, охочим схуднути, діабетикам. Але не можна ставитися до ягід годжі як до панацеї, за висновками медиків, адже жодне клінічне дослідження лікувальний ефект ягід годжі не підтвердило. Наприклад, кількість вітаміну С в ягодах годжі не більш, ніж в цитрусових.
Ягоди годжі активно використовують в китайській медицині вже кілька століть, але на європейський і американський ринок продукт увійшов не так давно. Покупця вводять в оману, називаючи ягоди годжі “тибетськими”, хоча 90% їх вирощують на сільськогосподарських плантаціях. У США з’явилися умільці, які поставляли продукт, називаючи його “органічно вирощеними годжі”. Незабаром в ягодах знайшли інсектициди і фунгіциди та продукцію заарештували. FDA – управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США ще в 2006 році звинувачували дистриб’юторів ягід годжі в поширенні неправдивої інформації про продукт.
В останні кілька років активно поширюється інформація про те, що за допомогою ягід годжі можна схуднути. Але, клінічно, ефективність ягід не була доведена. До того ж ягоди годжі досить калорійні – 253 калорії в 100 гр.
Як застосовувати ягоди годжі і кому їх вживати не можна зовсім
Ягоди годжі можна вживати сушеними або у вигляді порошку.
Сушені ягоди годжі кисло-солодкі на смак, при розбуханні надовго залишають відчуття ситості. Не можна їсти продукт кілограмами, добова доза для дорослої здорової людини – 1 ст. л. Така кількість наситить організм корисними речовинами. Можна додавати ягоди годжі в йогурт або каші, супи, тушковані блюда, або їсти як сухофрукти. А ось змішувати їх з цукром, сіллю або спеціями не рекомендується. Годжі у вигляді порошку додають в смузі і салати. Допускається вживати ягоди у вигляді настою.
Настій з ягід годжі робиться дуже просто – ягоди заливають склянкою окропу і дають настоятися протягом 20 хвилин. Актуальний і напій-імуномодулятор, основу якого становить лимон і імбир, а також кілька ягід годжі. П’ють такий чай разом з медом.
Не рекомендується вживати ягоди годжі алергікам або людям з індивідуальною харчовою непереносимістю. Також не радять годжі тим, хто приймає ліки для розрідження крові (може привести до внутрішньої кровотечі), діабетикам (можливий різкий стрибок цукру), вагітним (немає даних про вплив на процес внутрішньоутробного розвитку плода), схильним до діарей (проносний ефект). Якщо у вас “скаче” тиск, то ягоди годжі краще не вживати зовсім.
Незважаючи на розпіарений в ЗМІ ефект ягід годжі в боротьбі з онкологією, онкологічним хворим продукт вживати не можна. Людина приймає серйозні лікарські препарати, імунітет знижений, але будь-яке його стимулювання може несприятливо позначитися на перебігу хвороби. Варто відзначити, що ягоди годжі можуть бути не сумісні з багатьма лікарськими препаратами, засобами народної медицини (трави, настойки). У деяких випадках вони змінюють ефект впливу аптечних препаратів на організм.
Чим корисний фінік для жінок і чоловіків? Читай і купуй їх швидше.