Про що ж говорять вчені?
Незаперечним фактом є те, що жінки в усіх країнах світу живуть довше за чоловіків. Однак так було далеко не завжди: даний демографічний феномен виник, як не парадоксально, після перемоги над небезпечними інфекційними захворюваннями та підвищення загального рівня здоров'я населення в XX столітті. На сьогодні, середня тривалість життя жінок — 74 роки та 2 місяці, чоловіків — 69 років і 8 місяців, інформує Ukr.Media.
Ось що впливає на довші роки життя жінок:
Гени
Схоже, чоловіки виявляються в більш уразливому становищі вже просто за фактом народження. «Ембріони чоловічої статі частіше гинуть, ніж жіночі», — говорить професор Давид Джемс з Університетського коледжу Лондона.
Гормони
У підлітковий період в організмі у хлопчиків і дівчаток відбуваються серйозні гормональні зміни. Чоловічий гормон — тестостерон — впливає на розвиток кісткової та м'язової тканини і робить чоловіка більшим і сильнішим у порівнянні з жінкою. Також цей гормон відповідає за інші чоловічі характеристики — наприклад, низький голос або волосся на грудях. Рівень смертності серед чоловіків зростає разом зі зростанням рівня тестостерону в пізньому підлітковому віці.
Рід занять і спосіб життя
На територіях, охоплених війнами або збройними конфліктами, середня тривалість життя чоловіків різко скорочується, оскільки під час таких подій гинуть головним чином чоловіки у досить молодому віці.
Джерело: ukr.media