Для виявлення гіпоглікемії може використовуватися ШІ.
Не секрет, що у сучасній медичній практиці та діагностиці тематика використання різних розумних пристроїв і технологій для визначення рівня кров'яного тиску має особливу позицію — тому що можливість точного визначення цього параметра нерідко рятує життя пацієнтам. Ось тому команда талановитих фахівців з Університету Уорвік у США вирішила представити результати своєї нової розробки спеціального штучного інтелекту, чия мета і функція полягає у виявленні потенційної гіпоглікемії або гіперглікемії за допомогою вивчення індивідуальних патернів крові пацієнта, які у свою чергу виходять з ЕКГ-даних, інформує Ukr.Media.
Попри те, що такий формат роботи здається занадто громіздким і складним, насправді саме він дозволяє домогтися найвищого рівня щодо точності і якості під час діагностики високого або низького кров'яного тиску. Однак нова розробка спеціального діагностичного штучного інтелекту від фахівців з Уорвіка передбачає не створення універсальних шаблонів на основі раніше взятих ЕКГ-даних, а складання індивідуальних патернів у кожного конкретного пацієнта, при цьому спираючись на універсальні патерни ЕКГ-даних, що є набагато більш раціональним і швидким кроком у визначенні тих чи інших проблем з кров'яним тиском.
За попередніми даними перших сесій перевірки такого ШІ, вчені змогли досягти дійсно значного показника точності — близько 82 % при визначенні патернів високого або низького кров'яного тиску. Варто відзначити, що жодні сторонні фактори та технології в даному контексті не були використані, виключно ШІ-розробка вчених.
Це дозволяє сподіватися на те, що незабаром команда представить остаточний робочий варіант свого штучного інтелекту, який може бути укладений в окремий ЕКГ-інструмент або модуль. Він має прикріплюватися безпосередньо до тіла пацієнта. Незалежно від того, яку форму матиме нова розробка, залишається дедалі менше сумнівів у тому, що саме вона зможе просунути неінвазивний формат визначення гіпо- і гіперглікемії у пацієнтів.
Джерело: ukr.media