У Кіровоградській обласній лікарні не стане апарату, яким дешево, але за застарілою технологією, дробили камені в нирках. За словами головної лікарки Кіровоградської обласної лікарні, наша область була єдиною, де такий апарат працював на сьогодні.
Кіровоградська облрада списала балансу Кіровоградської обласної ради апарат «Урат-П» 1991 року випуску, залишковою вартість 8 тисяч гривень.
Проти виступив депутат Руслан Степура. Апарат знаходився у відділенні ударно-хвильової літорипсії обласної лікарні. За його словами, питання піднімалось ще влітку, коли приміщення хотіли передати в оренду.
«Лікування цим апаратом дешеве – 250 гривень благодійного внеску. Натомість їх хочуть закрити і щоб приватний заклад за 6000 гривень робив те саме», – вважає Степура.
Вважають, за словами депутата, що апарат може працювати і працівники відділення, та деякі пацієнти.
Представник пацієнтів, Олександр Меринкевич, також переконував, старе обладнання немає мікросхем і заміни там можуть потребувати хіба реле, що коштують копійки. До того ж, представив облраді нібито оцінку експертів про те, що обладнання придатне. Де і коли проводилась експертиза, що про неї не знає керівництво лікарні, не пояснив.
У свою чергу головна лікарка Кіровоградської обласної лікарні Лариса Андреєва стверджує, апарат старий і небезпечний.
«На сьогоднішній день він не відповідає сучасним методикам лікування сечо-кам’яної хвороби. Він є малоефективний, травматичний, довготривалий і використовується для обмеженого кола пацієнтів ( не можуть дробити камені вагітним, пацієнтам з легеневою недостатністю та іншим, -авт)», – каже головна лікарка.
Процедура з цим апаратом проходила так: пацієнта поміщали у ванну з водою, вводиться наркоз і під дією рентгенівських променів йде видалення каміння.
«Ми є закладом надання третього рівня допомоги. Високоспеціалізованої допомоги. На жаль, у нас були смертельні випадки, коли у воді під час проведення процедури померла людина. Не хотілось би, щоб це все продовжувалось,» – каже вона і додає, що експерти визнали його небезпечним і ремонтувати його недоцільно, а якщо б вирішили все ж ремонтувати його, то це обійшлось у 3 млн грн.
Відділенні також ліквідують, проте вісім медиків, які там працювали переведуть в інші відділення. До того ж вже закуплене обладнання, яке зможе замінити апарат.
«У нас придбане ендоскопічне обладнання для урологів, на понад 3 млн грн., Вже вдало проведені операції близько 100 пацієнтам. Тому утримувати таке приміщення і витрачати бюджетні кошти недоцільно», – каже посадовиця. Якщо ж необхідно буде проводити безконтактне дробленні каміння, то для цього НСЗУ буде працювати із приватними кабінетами і відшкодовувати їм видатки на процедуру.
«Зараз кошти підуть за пацієнтом, а не на утримання таких величезних відділень», – підсумувала Андреєва.
Джерело: gre4ka.info