Що відбувається з організмом людини, яка припиняє їсти солодке

Відмова від вживання солодкого приносить багато користі організму людини.

Відмова від солодкого — найкраще, що ви можете зробити для свого організму. Чому це так, детально розповімо нижче, інформує Ukr.Media.

Попри те, що повністю відмовитися від цукровмісних продуктів неможливо (у тому чи іншому вигляді він міститься, наприклад, у корисних овочах і фруктах), зниження його вживання допоможе вам зробити значний крок у бік здоров'я і підтримання молодості.

Почнемо з того, що цукор — це не тільки десерти. Він наявний у багатьох продуктах — від консервів і соусів до напівфабрикатів, йогуртів та іншої молочної продукції, ковбас і т. д. Однак з тією кількістю, у якій цукор представлений сьогодні у нашому раціоні, організм просто не в змозі впоратися — природа абсолютно не припускала такого розвитку подій.

Логічно припустити, що відмова від солодкого — вірний шлях до оздоровлення організму. Але у чому саме це проявляється?

Ви стаєте емоційно стабільнішими

Солодке — справжній наркотик: доведено, що цукор активізує у мозку ті ж самі центри, що й кокаїн, причому залежність від солодкого з'являється набагато швидше, а боротися з нею так само складно. Крім того, дослідження показали, що люди, які вживають продукти з високим глікемічним індексом, більше схильні до депресій. Відмовившись від солодкого, ви стабілізуєте свій емоційний стан.

Ви допомагаєте підшлунковій залозі і знижуєте ризик розвитку серйозних захворювань

Ще один плюс полягає у тому, що відмова від солодкого дозволить вам розвантажити підшлункову залозу. Річ у тім, що саме цей орган відповідає за вироблення інсуліну у відповідь на потрапляння цукру у ваш організм, і якщо його занадто багато, у якийсь момент це призводить до інсулінорезистентності.

Отже, тут подвійний зиск: у короткостроковій перспективі ви допомагаєте підшлунковій залозі і знижуєте концентрацію інсуліну у крові, у довгостроковій — не дозволяєте розвинутися патологіям, викликаним інсулінорезистентністю. А це не тільки ожиріння, але і порушення обміну речовин, синдром полікістозних яєчників, акне, серцево-судинні захворювання.

У вашому організмі зменшуються запальні процеси

Важливим фактором тут є й те, що надлишок цукру у раціоні у більшості випадків призводить до зайвої ваги, що також провокує певні зміни у організмі, пов'язані з розвитком запальних процесів. А будь-яке запалення робить організм слабшим і підвищує ризики розвитку різних хвороб — від банальної застуди до онкології.

І тут можна послатися на велику кількість досліджень, що підтверджують цей факт. Так, наприклад, велика кількість цукру у раціоні викликає підвищення концентрації "поганого" холестерину і рівня так званого С-реактивного білка — одного з маркерів запалення.

Процеси старішання сповільнюються

Надлишок цукру — це старішання. У результаті цього утворюються токсичні сполуки, що призводить до окислювального стресу і запалення. А це, своєю чергою, також стимулює розвиток різних захворювань.

Цукор підвищує інтенсивність процесів старішання у буквальному сенсі слова. Він сприяє руйнуванню колагенових волокон і змінює їх структуру, що, звичайно ж, відбивається на стані шкіри: так, вона стає більш млявою, втрачає тонус, у результаті чого з'являються зморшки і пігментні плями. Приберіть солодке з раціону, і ви збережете свою молодість та красу на більш тривалий термін.

Поліпшується пам'ять і підвищується продуктивність

Нарешті, відмова від цукру допомагає поліпшити пам'ять. Сьогодні ще живий міф про те, що солодке живить мозок, але мозку потрібен не цукор, а глюкоза, і брати її варто не з шоколадних батончиків, а з таких джерел як свіжі фрукти, сухофрукти, багаті на вуглеводи крупи, овочі, які живлять мозок, не завдаючи шкоди внутрішнім органам.

Цукор — лише замінник натуральних джерел глюкози, а його надлишок порушує зв'язки між клітинами мозку і знижує здатність до навчання. Тому, якщо ви хочете легко запам'ятовувати інформацію і вправно нею користуватися, відмовтеся від зайвого вживання солодкого і почніть життя з чистого аркуша.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *