Карантин в Україні: в «червоній» зоні карантину вводять нові обмеження

Коронавірус в Україні © Depositphotos

Минулого тижня уряд ухвалив нові правила розподілу на карантинні зони, а також послабив обмеження в «червоній» зоні карантину. Нові обмеження були запропоновані державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В силу нові карантинні правила набули чинності з сьогоднішнього дня — 22 вересня.

Зазначимо, що згідно з останнім поділу країни на карантинні зони, у «червоній» опинилися 14 міст і районів в семи областях України.

Які міста і райони України на тижні з 21 по 27 вересня знаходяться в «червоній» зоні:

 • місто Чоп Закарпатської області.
 • Самбірський і Пустомитівський райони Львівської області.
 • місто Бережани, Заліщицький, Збаразький та Тернопільський райони Тернопільської області.
 • місто Славута і Волочиський район Хмельницької області.
 • місто Канів Черкаської області.
 • Герцаївський та Кельменецький райони Чернівецької області.
 • місто Ніжин і Носівський район Чернігівської області.

Нові карантинні правила, які діють в «червоних» зонах:

 • обмежена посадка пасажирів в транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення (крім Ніжина та Носівського району Чернігівської області). У Чопі обмежені регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним і міським транспортом, крім легкових авто, в яких кількість пасажирів, включаючи водія, не більше п’яти осіб без урахування дітей у віці до 14 років. Дозволено користуватися службовим транспортом за умови забезпечення водіїв та пасажирів засобами індивідуального захисту і в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які не менш ніж за дві години повідомлена Нацполіція.
 • обмежений прийом відвідувачів в установах культури, кінотеатрах, ресторанах, кафе, торгово-розважальних центрах, спортивних залах, фітнес-центрах, установах торгового і побутового обслуговування і т.п.
 • заклади громадського харчування можуть здійснювати адресну доставку замовлень.
 • дозволена торгівля продуктами харчування, паливом, засобами гігієни, лікарськими засобами, ветеринарними препаратами, кормами, агрохімікатами, насінням; банківська і страхова діяльність, медична і ветеринарна практика, робота АЗС, об’єктів поштового зв’язку, діяльність з технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, комп’ютерів, побутових виробів.
 • обмежено відвідування установ і закладів, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім’ям, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ з надання соціальних послуг екстрено, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.
 • обмежено відвідування навчальних закладів в Чопі Закарпатської області, Каневі Черкаської області, Герцаївському, Кельменецькому районах Чернівецької області, а також в Славуті і в Волочиському районі Хмельницької області (крім закладів дошкільної освіти).
 • У Ніжині та Носівському районі також дозволена діяльність з технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.

Зазначається, що вперше в карантинні правила включили пропозиції місцевої влади.

До речі, уряд також вніс зміни до постанови від 22 липня №641 «Про встановлення карантину та впровадження посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавирусом SARS-CoV-2». Зокрема, скасовано обмеження на проведення концертів за основним видом діяльності. Також дозволено проведення культурно-мистецьких заходів на території регіону з «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки.

Раніше ми розповідали, що за станом на ранок 22 вересня в Україні кількість заражених Covid-19 перевищила 180 тисяч.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *