Порада вчених: другі пологи – через два роки після перших

Питання про найкращий час для других пологів для більшості сімей складається з кількох аспектів:

Перше-друге місце між собою ділять питання фінансове та кар’єрне.

Про фінанси:
аж ніяк не всі  (м’яко кажучи) українські сім’ї можуть дозволити собі розкіш кілька років жити на одну зарплату. У цьому випадку вирішення питання про другу дитину відсувається практично без обговорення, автоматично.

Про кар’єру. Більшість українських дівчат уже не хочуть займати пасивну позицію під назвою «Я за чоловіком, як за кам’яною стіною», і не хочуть надовго випадати з активного життя. Міркування приблизно такі: не встигну зайняти міцну професійну позицію до 30 – потім уже не доведеш, що не ликом шита… І другі пологи відкладаються  на значне «пізніше».

На третьому місці – питання здоров’я.
Як маминого, так і дитини. Думок на цю тему існує чимало. Одні лікарі задля здоров’я жінки рекомендують зробити між пологами п’ятирічну перерва, а інші…

А «інші», зокрема американські, радять зовсім інше

Вчені штату Юта «взяли під мікроскоп»  173 205 пологів. Їхні дослідження показали, що оптимальний проміжок між пологами становить від 18 до 23 місяців.

На перший погляд: дуже мало. Але вчені доводять свою правоту такими аргументами:

– невелика різниця у віці між дітьми забезпечує їм психологічну сумісність.

– діти, народжені раніше, ніж через 18 місяців після попередніх пологів і пізніше, ніж через 23місяці, хворіють більше.

І статистика хвороб загрозлива: порівняно з дітьми, які народилися в ідеальному проміжку, у матерів, які завагітніли протягом півроку після попередніх пологів, імовірність народження недоношених або гіпотрофічних немовлят на 30-40% більше. Погодься, 30-40 % – вражаючий показник, правда?

Але повторні пологи більше, ніж через 10 років, теж небезпечні! У цьому випадку ризик народити гіпотрофічну дитину вищий удвічі. А  ризик народження недоношеної дитини  вищий наполовину…

Лікарі вважають, що надто короткий проміжок між пологами не дозволяє організму матері повністю відновитися. Дефіцит вітамінів, крововтрата під час пологів – усе це позначається на здоров’я наступної дитини.

А надто великий проміжок між пологами може обернутися погіршенням кровопостачання матки. І, як наслідок, ризик народження не зовсім здорової дитини.

«Других і третіх дітей найкраще народжувати в проміжку 18-23 місяці після попередніх пологів», – радять жінкам американські гінекологи.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *